Fakta
Organisasjonsprofil
Støtteordninger (1)

Tvedestrands smålegater og Smiths og Brahdes legater
Mer informasjon om Tvedestrands smålegater og Smiths og Brahdes legater vil snart publiseres her. Du vil da få informasjon om hvem som kan søke og hvordan man sender søknad på Tvedestrands smålegater og Smiths og Brahdes legater.
Private / enkeltpersoner
Bli varslet om nye utlysinger
Ved å opprette en brukerkonto og registrere dine preferanser, vil du automatisk bli varslet når det er utlysinger som matcher din profil.
- Ikke gå glipp av utlysinger
- Få varsling per e-post
Det meste av overnevntes fonds avkastning kan anvendes til utdeling av reisestipend til benyttelse i inn- og utland for unge, evnerike, ubemidlede kvinner og menn med tilknytning til Sunnmøre, til utdannelse innen handel og eller håndverk.
Stipendet vil eventuelt kunne innvilges etter vurdering på grunnlag av opplysninger i mottatt søknad. Stipendets størrelse fastsettes av styret for hvert enkelt tilfelle etter det konkrete behov.Som hovedregel er det bare søknader fra enkeltpersoner som kan danne grunnlag for stipendtildeling.
Formål:
Å yte støtte til unge, evnerike og ubemidlede personer med tilknytning til Sunnmøre som ønsker utdannelse i inn- og utland innen handel og/eller håndverk.
Ta gjerne kontakt ved spørsmål!Næringsforeningen – Ålesundregionenv/ Rådgiver Malin N. FørdeNotenesgt. 1, 6002 Ålesund
Telefon: 70 11 65 20E-post: post@aalesund-chamber.no
Les mer om Michael Width Endresens Fond for Handel og Håndverk
Fakta om Tvedestrand kommunes støtteordninger
-
Relaterte bransjer
-
Geografisk tilknytning
-
Stipendkategorier
-
Hvem kan søke?