Fakta
Organisasjonsprofil
,,
Aktuelle utlysinger og muligheter
Støtteordninger (1)

Eli og Jens Eggvins fond til fremme av norsk havforskning
Fondets formål er å dele ut stipendium til videreutdanning av studenter eller kandidater fra Nord-
Norge som tar sikte på å utdanne seg til habile havforskere.
Søkere må være fra Nord-Norge og ha en nær familietilknytning til landsdelen. Denne tilknytningen må redegjøres for og dokumenteres.
Søknaden skal inneholde en beskrivelse av faglig bakgrunn og videre planer (maksimalt 3 sider). Godkjente kopier av vitnemål vedlegges søknaden.
Privatpersoner
Bli varslet om nye utlysinger
Ved å opprette en brukerkonto og registrere dine preferanser, vil du automatisk bli varslet når det er utlysinger som matcher din profil.
- Ikke gå glipp av utlysinger
- Få varsling per e-post
Norge-Amerika Foreningen (NORAM) er en non-profit organisasjon som tilbyr stipendog gratis veiledning for studier i USA og Canada.
Norge-Amerika Foreningen (NORAM) hjelper norske og amerikanske studenter gjennom å administrere, utdele og formidle stipend for utdanning. Siden 1919 har NORAM delt ut mer enn 5000 stipender for bachelor, master, PhD, post-doc, etterutdanning og arbeidsopphold.
Vi har følgende stipend:
Partnersamarbeid med skoler på bachelornivå med stipend
Stipend til graduate studier og forskning i USA
Stipend for studier og forskning i Norge
Stipend for arkitekter og ingeniører
Les mer om Noram
Fakta om Eli og Jens Eggvins fond til fremme av norsk havforskning
-
Antall utdelinger1
-
Årlig utdeling20.000 NOK
-
Relaterte bransjer
-
Relaterte fagområder
-
Relaterte yrker
-
Stipendkategorier
-
Hvem kan søke?