Bli kjent med 1.323 givere
Utforsk og få informasjon om giverne bak ulike støtteordninger
Hvem kan søke?
Kategori
Sted
Type støtteordning
Bransje
Fagområde
Relatert yrke
Viser 2 organisasjoner
K
Legatet er opprettet etter ønske fra Karla Linhave Siverts og hennes arvinger, og skal tildeles en ung kvinnelig kokk, og på den måten fremme kokkefaget og kvinner i faget. Stipendet er på 50 000 kroner og tildeles under Matprisen. Det er både mulig å søke selv, eller nominere aktuelle kandidater.
KATEGORI
Utdanning og studier, Fag- og yrkesrelatert, Øvrige kategorier
N
NHO Reiseliv har over 3 500 medlemsbedrifter og er den største arbeidsgiver- og næringsorganisasjonen for reiselivet i Norge. De arbeider målrettet for å fremme interessene til norsk reiseliv. Fokusområder er bærekraft, opplevelse, digitalisering og innovasjon.
NHO Reiseliv deler hvert år ut midler fra to legater som de administrerer. Søkere er studenter eller ansatte i reiselivsnæringen som ønsker å øke sin kompetanse.
I tillegg til disse to legatene er de med og deler ut prisen for Årets Lærebedrift i kokkefaget.
Dette er en redaksjonell oppføring av legat / stipend for stipendportalen.no. Tekst er hentet fra nhoreiseliv.no
KATEGORI
Utdanning og studier, Næringsutvikling og nyskaping