Programmer og tilskudd

Stipend
Tilskudd
Om støtteordningene

DIKU tilbyr ulike programmer og midler som retter seg mot internasjonalisering og styrking av kvalitet i utdanning.

På DIKUs hjemmesider vil utlysningene fortløpende publiseres. Her finner du også søknadsportaler og frister.

DIKU tilbyr blant annet:

• Utviklingsmidler til høyere yrkesfaglig utdanning Utlysning - Midler til styrking av utdanningskvalitet i høyere yrkesfaglig utdanning.

• Utdanningskvalitetsprisen for høyere utdanning - En million kroner for å belønne godt arbeid med utdanningskvalitet.

• Norgeskunnskap i utlandet Arrangementsstøtte - Støtte til aktiviteter, konferanser og reiser til norskmiljø ved utenlandske universiteter.

Oversikten finner du her: https://diku.no/programmer

Aktuelle utlysninger for denne støtteordningen
Vi har ingen registrerte utlysninger for denne støtteordningen. Du kan abonnere på nye utlysninger og bli varslet når disse publiseres.
Om Direktoratet for internasjonalisering og kvalitetsutvikling i høgare utdanning

Direktoratet for høgare utdanning og kompetanse vart etablert 1. juli 2021, og er underlagt Kunnskapsdepartementet. Direktoratet er eit resultat av samanslåinga av Diku, Kompetanse Norge, Universell og deler av Unit og NSD. Direktoratet vil også få oppgåver frå NOKUT.

Dette er en redaksjonell oppføring av legat / stipend for stipendportalen.no.