Presentasjon
Her kan du bli kjent med organisasjonen, samt lese om om tilskudd og støtteordninger
Støtteordninger (1)
Fondet for anvendt forskning ved Økonomisk institutt
Stiftelsens midler skal brukes til tiltak som fremmer samarbeidet mellom de to institusjonene, og som bygger opp det faglige grunnlaget for dette.
Dette kan skje
- ved at personer ved én av de to institusjonene får stipend for opphold av kortere eller lengre varighet ved andre forskningsinstitusjoner
- ved at personer ved én av de to institusjonen kjøpes fri fra de faste arbeidsoppgavene for kortere eller lengre tid for å bygge opp sin kompetanse
- ved at det finansieres opphold ved instituttet eller ved Frischsenteret for forskere fra andre institusjoner i inn- eller utland
- på andre måter som styret finner formålstjenlig.
Det deles tradisjonelt ut vitenskapelige stipendier i størrelsesordenen 20 000 kr – 100 000 kr.
Fondet lyser ut midler 1. februar annet hvert år med fast søknadsfrist 30. mars.
Neste utlysning forventes annonsert i 2024.
Søknadsskjemaet tilgjengeliggjøres i dette tidsrommet på UNIFORs nettsider. Søknader må sendes inn elektronisk i UNIFORs søknadsportal.
Les mer på unifor.no
Privatpersoner
Aktuelle utlysinger hos Fondet for anvendt forskning ved Økonomisk institutt
Bli varslet om nye utlysinger
Ved å opprette en brukerkonto og registrere dine preferanser, vil du automatisk bli varslet når det er utlysinger som matcher din profil.
- Ikke gå glipp av utlysinger
- Få varsling per e-post
Fotograf Schrøder ble startet i 1907 av Alf Schrøder, og var det eldste og største fotografiske atelier i Trondheim. Etter hans bortgang i 1951 ble virksomheten videreført av sønnen Eilif Schrøder og datteren Rakel Schrøder.
Stiftelsen ble opprettet etter søsknenes bortgang i 1967, og formålet er å yte økonomisk støtte til kulturhistorisk registrerings-, oppbevarings, og utviklingsarbeid på fotografisk grunnlag. Som et sekundærformål kan stiftelsen I tillegg yte gaver til allmennyttige, humanitære eller sosiale formål i Trøndelag.
Les mer om Fotograf Schrøders Stiftelse
Fakta om Fondet for anvendt forskning ved Økonomisk institutt
-
Relaterte bransjer
-
Stipendkategorier
-
Hvem kan søke?