Representerer du en klubb eller et lag som ønsker midler fra Zuccarellostiftelsen, kan du søke her.
Vi har to programmer vi gir støtte ut fra; Access New Sports og Keep Me Playing.
ACCESS NEW SPORTS er et fond etablert for å hjelpe barn og unge med å finne en ny aktivitet å delta i, og for å bidra til at det opprettes nye tilbud til barn og unge i områder med få valgmuligheter.
Vi ønsker å bryte ned barrierer for barn som av ulike grunner blir stående på sidelinjen, slik at disse barna – blant annet gjennom idrettslig aktivitet – kan bli en naturlig del av fellesskapet.
Oppstartsprosjekter (Oppstartstilskudd):
-
Oppstart av nye tilbud
-
Innkjøp av nødvendig utstyr
Idrettslag og klubber (Klubbtilskudd):
-
Bygging av nye fasiliteter (ikke hovedfinansiering)
-
Innkjøp av nødvendig utstyr
-
Transportkostnader
-
Markedsføring av tilbud til potensielle deltakere, med et særlig fokus på barn og unge som ikke tidligere har hatt mulighet til å delta grunnet barrierer som bakgrunn, kultur eller økonomi.
KEEP ME PLAYING er et fond etablert for å bryte ned kostnadsbarrierene som gjør at barn og unge blir stående på sidelinjen, mot sin vilje.
Zuccarellostiftelsen ønsker å bidra til å holde barn og unge i aktivitet – uavhengig av hvor de bor, og hvilke forhold de vokser opp i.
Vi vil bidra til at alle barn og unge i Norge fortsatt skal få oppleve den gleden fysisk aktivitet og idrett gir.
Idrettslag og klubber (Klubbstipend):
-
Kostnader for å opprettholde eller øke antall deltakere (f.eks økonomisk støtte til trenere og aktivisering av frivillige)
-
Rehabilitering av idrettsfasiliteter
-
Innkjøp av nytt utstyr til barn og unge som ikke kan dekke dette selv
-
Transportkostnader